A domain név „feladata” nem ér véget annak kiválasztással, a weboldal létrehozásakor és a működtetésnél is ügyelni kell a helyes URL-használatra. Az URL szerepe egyfajta „tartalom jelölés”, a meghatározása a vele azonosított célhely meghatározása is megvalósul.
Az URL szerepe a böngészők rangsorolásának elősegítése. Aloldalaink kialakításánál, akár programozással, akár statikusan alakítjuk ki azok szerkezetét, kerüljük a dinamikus URL-címek használatát, s törekedjünk a cimek kizárólagos statikusokat használatára. A figyelmes oldalgazda ezt tudja és használja is tudását
Az URL-cím a weboldalunk beazonosításán túl keresőoptimalizálás szempontból is hasznos. A keresőbarát URL biztosítja, hogy a keresési eredményekről, külső tartalmakról vagy a hirdetésekről mutató linkek arra az oldalra (érkezési céloldalra, találati oldalra) mutassanak, amelyek a leginformatívabbak.
A mélylinkek, vagy más néven deep linkek, az internetes oldalak egyedi URL-jei, amelyek egy speciális oldalára vagy egy alkalmazáson belül adott tartalomra mutatnak, nem csupán a kezdőlapra vagy a főoldalra. Ezek a linkek kulcsfontosságú szerepet játszanak az online navigációban és az információkhoz valók
Amenniyben tehát sikerül megvalósítanunk, hogy weboldalunk aloldalainak URL-jeit statikusan alakítjuk, az keresőoptimalizálás céljára a továbblépést jelenti, ha elhagyunk minden felesleges szót, és minél rövidebben fejezzük ki az oldalhoz kötődő címet, elnevezést. Sőt, ha lehet, ennek karakterszáma is a lehető legrövidebb legyen. Felesleges az URL-címekben a dátumok, alkönyvtárak… stb. használata, melyeket ha lehet, – kerüljünk. A lényegretörő URL-cím legyen a cikk, vagy aloldalunk címe, vagy a kulcsszó.
A gyakorlatban például maga a „domain név„ hivatkozásul szolgáló URL-re a legrövidebb a /domain vagyis esetünkben a domain-nev.hu/domain.
Ajánlott oldalak:
Mélylinkek szerepe